Tom Pronk bekerwinnaar bij De Cirkel

Tom Pronk heeft de finale in de beker tegen Dominic van Dijk gewonnen.
Aan het eind van de avond mocht hij uit handen van voorzitter Anne Postma de wisselbeker in ontvangst nemen .
Zijn naam zal naast veel andere illustere namen in de beker worden gegraveerd.
De wekelijkse schaakvond begon met de huldiging van het vlaggenschip van De Cirkel die j.l. donderdag het felbegeerde kampioenschap in de 2e klasse wist te behalen.
In de interne competitie konden we genieten van diverse spannende en mooie partijen.
De strijd om de tweede plaats tussen Anne Postma en Martijn Bakker werd in het voordeel van laatst genoemde beslist.
Ook waren er knappe overwinningen voor Harold Boom, Hans de Groot, Pim Eimers, Leo Lukasse en Jim Pronk.
BEKER De finale werd een boeiende ontmoeting tussen Tom Pronk en Dominic van Dijk, beide hadden in de halve finale de twee favorieten Thomas Slijper en Martijn Bakker verslagen en wilden dit bekronen met de eeuwige roem.
Alle ingrediënten waren aanwezig voor een spannende strijd, Dominic van Dijk wilde zijn bekerwinst van vorig seizoen prolongeren en Tom Pronk wilde zijn ietwat teleurstellende seizoen in de interne competitie luister bijzetten.
Pronk wist met zwart de eerste partij te winnen.
In de tweede partij lag de druk op de schouders van Van Dijk, hij moest winnen om een barrage uit het vuur te kunnen slepen.
Meer dan een puntendeling zat er voor Van Dijk niet in, zodat een trotse Tom Pronk de wisselbokaal in ontvangst mocht nemen.
INTERNE COMPETITIE Martijn Bakker deed hele goede zaken door naaste concurrent Anne Postma te verslaan.
In een mooie partij wist Postma lange tijd gelijke tred te houden met Bakker, maar uiteindelijk moest hij in het eindspel de vlag strijken.
Bakker is Thomas Slijper, die vanwege zijn werk afwezig was, zeer dicht genaderd.
Zoals het er nu naar uit ziet zal Martijn Bakker of Thomas Slijper de interne competitie van dit seizoen gaan winnen.
Ook Harold Boom behaalde een goed resultaat, hij wist in een spannende partij Jan Willem Kinkel te verslaan.
Door deze winst stijgt Boom van de negende naar de zevende plaats.
Henry van den Brink consolideerde zijn zesde plaats door een zege op Albert Bootsman.
De nu op de elfde plaats staande Bootsman, zal volgens verwachting, snel weer terug te vinden zijn in de top tien.
Jim Pronk (links) mocht het opnemen tegen de sterke nieuweling Daan van Pel. In het middenspel wist Pronk met een mooie combinatie te partij naar zich toe te trekken.
In een partij waarbij beide schakers winstkansen hadden, besloten Tim Evendijk (links) en Johan de Lange uiteindelijk tot remise, een uitslag waar beide vrede mee hadden.
De dit seizoen sterk excellerende Ruben de Vries moest in een spannende partij tegen Alfred Gaasbeek (links) zijn meerdere erkennen in de specialist van het oplossen van schaakproblemen.
De veel te laag staande Dick Wenning (links) mocht weer een keer het zoet van de overwinning proeven  tegen Louis van der Vos.
Wenning won in de opening twee pionnen, waarna hij de partij eenvoudig kon uitspelen en Van der Vos met lege handen huiswaarts stuurde.
Leo Lukasse is zowel intern als extern aan een goed seizoen bezig, zijn streven om ooit zijn zoon Marnix te kunnen verslaan komt steeds dichterbij.
Lukasse zette in zijn partij Ben Verduyn gelijk volop druk, waarna hij in het middenspel met een schitterende vork de dame van Verduyn verschalkte, die daarna gelijk de partij opgaf.
OVERIGE UITSLAGEN: Hans de Groot – Peter van de Wijngaart 1 – 0, Fedde Kingma – Jasper de Rijk 0 – 1, Jan Hartsuiker – Eip Janssen 1 – 0, Kees van der Dussen – Femke van Kampen 1 – 0, Tom Smit – Pim Eimers 0 – 1.
In remise eindigden de ontmoetingen tussen Marnix Lukasse – Hans van de Weteringh, Herman van den Akker – Gabriël van Gelder, Anton Spronk – Ben Zee, Jelle Bottema – Wim Bomhof en Sebo Nienhuis – Stijn Kappert.
Na ronde 29 bestaat de top tien uit:
1. Thomas Slijper            1258,00
2. Martijn Bakker            1223,67
3. Robert Krouwel          1130,33
4. Anne Postma              1087,50
5. Dominic van Dijk        1076,33
6. Henry van den Brink 1060,50
7. Harold Boom                986,00
8. Jan Willem Kinkel         962,50
9. Marnix Lukasse            930,00
10. Tom Pronk                  925,67
EXTERN Op vrijdag 5 april is het vlaggenschip van De Cirkel kampioen geworden in de 2e klasse van SOS-competitie.
Het eerste team van De Cirkel promoveert hierdoor naar de 1e klasse.
Een uitgebreid verslag kunt u lezen op de site van De Cirkel (www.decirkelede.nl).
De spelers die deze geweldige prestatie geleverd hebben zijn: Harold Boom, Ben Zee, Jan Willem Kinkel, Dominic van Dijk, Johan de Lange, Henry van den Brink, Anne Postma, Albert Bootsman en Peter van de Wijngaart.
Jan Willem Kinkel viel extra in de prijzen met zijn persoonlijke score van vijf uit zes.
MAANDAGMIDDAGSCHAAK In een ongedwongen en gezellige sfeer, karakteristiek voor het maandagmiddag schaken, werd maandag de veertiende ronde afgewerkt.
Het begint eentonig te worden, opnieuw een nieuwe koploper bij de 50 plussers.
Kees van de Voort profiteerde optimaal van de misstap van Tom Smit, en is voor minimaal één week lijstaanvoeder.
Uitslagen: Tom Smit – Kees van der Dussen 0 – 1, Ben Verduyn – Kees van de Voort 0 – 1, Anneke Liefkens – Alex de Roovere 0 – 1, Fons de Kort – Hans Meijer 1 – 0, Louis van der Vos – Kees van Heerikhuize 1 – 0, Joop de Feijter – Klaas van der Wal 1 – 0, Hein den Hollander – Els Creutzberg 0 – 1 en Remy Mouthaan – Hans Pasveer 1 – 0.
In remise eindigden Rob Broek – Fred Post en Jelle Bottema – Herman van Scherrenburg.
Na de veertiende ronde bestaat de top 5 uit:
1. Kees van de Voort                270,83
2. Louis van der Vos                 268,00
3. Jelle Bottema                         255,67
4. Tom Smit                                246,83
5. Herman van Scherrenburg 227,50
CONTACT De Cirkel schaakt elke dinsdagavond vanaf 20.00 uur in De Open Hof, Hoflaan 2 in Ede.
Nieuwe leden kunnen op elk gewenst moment worden ingepast binnen de interne competitie.
Inlichtingen bij wedstrijdleider Thomas Slijper tel. 06-44431028 (buiten kantooruren),
e-mail thomas.slijper@gmail.com of wedstrijdleiderdecirkel@gmail.com of dinsdag in de speelzaal.
De jeugdafdeling start om 18.45 uur, inlichtingen kunnen worden verkregen bij jeugd coördinator Robert Degenhart, tel. 06-27883767, e-mail: robert.degenhart@upcmail.nl of dinsdag in de speelzaal.
De maandagmiddaggroep voor de 50 plussers begint om 13.30 uur. Nieuwe leden kunnen op elk gewenst moment worden ingepast. U bent van harte welkom om een keer de sfeer te komen proeven.
Meer info bij Ben Verduyn, tel. 0318-617912, e-mail: b.verduyn@upcmail.nl.    
Bron De Cirkel: www.decirkelede.nl via Ben Verduyn