Op maandagmiddag 2 september speelden de vijftigplussers de eerste ronde van de wintercompetitie. Zoals altijd spelen in de eerste ronde de schakers van de bovenste helft tegen de schakers van de onderste helft van de vorige competitie. Normaliter dus voorspelbare uitslagen, maar op 2 september mochten we van de elf partijen maar liefst vier verrassende uitslagen noteren.
Alvorens het schaakgeweld kon losbarsten werd Peter Hekman (foto links) verwelkomd als nieuwe lid. Peter gaf gelijk zijn visitekaartje af. Hij speelde een sterke partij tegen de geroutineerde Fedde Kingma, de partij leek te eindigden in een remise, totdat Peter in het eindspel een klein foutje maakte welke genadeloos door Fedde werd afgestraft.
Al in de eerste competitieronde werden de vijftigplussers getrakteerd, Hans Gillet mocht onlangs zijn (74e) verjaardag vieren en wilde dit niet zomaar voorbij laten gaan.
De eerste verrassing van de middag kwam uit de partij tussen Kees van de Voort en Eip Janssen. Eip eindigde de vorige competitie op 8e plaats, terwijl Kees 22e was geworden. De partij ging lang gelijk op en leek af te stevenen op een puntendeling, totdat Eip een cruciale fout maakte en Kees met een overwinning moest feliciteren.

De tweede verassende uitslag was die tussen Hans en Gillet en Kees van Heerikhuize. Hans nog 6e in vorige competitie, terwijl Kees als 18e was geëindigd. In de partij was van dit verschil weinig te merken. De partij ging lang gelijk op totdat Kees een dodelijke aanval op de koningsvleugel van Hans opende. Hans probeerde het tij nog te keren, maar Kees gaf geen krimp en mocht de verdiende winst noteren.
Kees van der Dussen (17e in vorige competitie) wist de ijzersterke Arno Braam (5e in vorige competitie) op remise te houden. Kees bruist nog altijd van energie, dus dat beloofd nog veel voor de komende weken.

Ook Peter Jonker (7e in de competitie) moest de punten delen met de altijd secuur spelende Alex de Roovere. Voor Alex, die vorige competitie nog als 20e was geëindigd een veel belovende start.
Overige uitslagen:
Tom Smit – Joop de Feijter 1 – 0, Jelle Bottema – Hans Meijer 1 – 0, Fred Post – Jan Hartsuiker 0 – 1, Remy Mouthaan – Hans de Groot 0 – 1, Ben Verduyn – Jan Neuteboom 1 – 0 en Herman van Scherrenburg – Willem de Wilde 0 – 1.

Jelle Botteman (links) was maatje te groot voor Hans Meijer

Zwaar bevochten zege voor Tom Smit (rechts) tegen Joop de Feijter

Remisekoning Heman van Scherrenburg (rechts) moest uiteindelijk het onderspit delven tegen kampioen Willem de Wilde

