Op maandagmiddag 2 december speelden de vijftigplussers de veertiende ronde van de wintercompetitie. Opnieuw waren er maar liefst 28 schakers, dus wederom een hoge opkomst, aanwezig om met elkaar de strijd aan te binden. Alvorens de strijd kon losbarsten stond coördinator Ben Verduyn, in stijl van de Sint, stil bij het vijftigplus schaken in zijn algemeenheid, alsmede de drie jarigen die op 2 december trakteerden. Als eerste natuurlijk de Sint zelf, die trakteerde op pepernoten. Als tweede trakteerde Jan Hartsuiker, Jan werd vorige week negen en zeventig, dus volgend jaar groot feest, op weg naar de 80!. De derde die trakteerde was Jeffry Huiberts, hij is op 2 december jarig en is vandaag 53 geworden.

Verslagen:
Willem de Wilde, spelend met wit, en Arno Braam wisten dat alleen winst hen dichter bij de koploper zou brengen. Het werd een zware en gelijk opgaande partij. Ondanks dat beide voor de winst gingen zat er uiteindelijk niets anders op om voor het halve ei te kiezen. Winterkampioenschap is mede door de winst van de koploper, alleen nog in theorie haalbaar.
Egbert Aalbers kreeg met wit vanuit de Hongaarse opening actief spel tegen Kees van de Voort. Kees zijn damevleugel werd klem gezet zodat loper en toren niet in het spel konden worden betrokken. Het hinderlijke paard van Kees werd met een loper van het bord gehaald en de aanval op de zwarte koningsvleugel werd geopend. Aanvankelijk kon Kees de dreiging weerstaan maar dit kostte hem wel een kwaliteit en dame ruil. Toen mat dreigde gaf Kees zich gewonnen. Door deze winst is Egbert niet ver meer verwijderd van zijn eerste kampioenschap bij de vijftigplussers.
Ali Amani maakte het met wit Kees van der Dussen vanaf het begin erg lastig. Heel lang wist Kees alle dreigingen van Ali te pareren, maar in het verre eindspel moest hij toch capituleren.

Hans Gillet veroverde met wit in de opening een pion van Kees van Heerikhuize. In een poging om dit verlies te compenseren trok Kees ten aanval. Helaas voor Kees pakte dit even iets anders uit en verloor hij nog een pion. Niet veel later wist Hans met een mooie paard-dame combinatie de partij in zijn voordeel re beslissen. “Een meer dan verdiende overwinning voor Hans” aldus de sportieve verliezer.
Peter Jonker en Peter van der Wijngaart speelden een boeiende partij. Beide schakers hadden in het verre eindspel vier pionnen en een toren. De witte pionnen van Peter Jonker waren weliswaar verbonden, maar dit was niet goed genoeg om de winst te pakken, waarna een puntendeling overeen gekomen werd.
Tom Smit kwam met wit na het Schots gambiet goed uit de opening tegen Bé Eshuis. Bé verdedigde zich goed maar de fijne puntjes van een opening zijn na vijftien jaar niet gespeeld te hebben ietwat vervaagd. Tom maakte hiervan optimaal gebruik en mocht met een verdiende overwinning huiswaarts keren.
Ben Verduyn zette met wit zijn tegenstander Gert van ’t Zand helemaal vast. In het middenspel won hij ook nog een kwaliteit en de overwinning leek niet ver weg. Op dat moment blunderde Ben en verloor een loper en de partij was in één keer voor honderd procent gekanteld. Ben probeerde de schade nog te herstellen, maar zover liet Gert het niet komen en hij liet Ben met lege handen achter.
Van de partij van de met wit spelende Herman van Scherrenburg en Peter Pouw hebben we geen verslag mogen ontvangen. Wel een uitslag, die best verrassend mag worden genoemd, Herman won van Peter.
Martin Maasse met wit en Fedde Kingma speelden een spannende partij. Tot in het eindspel was de stand materiaal gezien gelijk. Op dat moment wist Martin met een penning een kwaliteit te winnen en stond een overwinning eigenlijk niets meer in de weg, maar … Martin dacht hier anders over. Omdat Fedde nog maar een paar minuten op de klok had bood hij remise aan, welke direct en dankbaar door Fedde werd geaccepteerd. “Op tijd winnen is voor mij taboe bij de vijftigplusgroep” aldus de sportieve Martin.
Alex de Roovere, spelend met wit, en Jan Hartsuiker speelden een leuke partij. Beide speelden op de winst, maar meer dan een remise zat er voor hen niet in.

Jarige job (links) moest genoegen nemen met een puntendeling
Klaas van der Wal ging met wit vanaf de opening in de aanval tegen Jan Neuteboom. Jan verspeelde al heel snel zijn dame en gaf zich gewonnen.
Remy Mouthaan en Fred Post speelden diverse potjes, maar alleen de eerste telt voor de ranglijst. De eerste partij speelde Remy met wit en hij wist met een overweldigende aanval Fred aan zijn zegekar te binden.
De partij tussen de jarige Jeffry Huiberts en Peter Hekman ging lang gelijk op. In het eindspel won Peter een kwaliteit en uiteindelijk ook de partij. Daarna werd nog een tweede partij gespeeld, die Jeffry winnend afsloot.

Jeffry (rechts) ging gelukkig niet met lege handen huiswaarts
Martien Smit kwam met wit goed uit de opening tegen Jelle Bottema. Maar om van Jelle te winnen moet je van goede huize komen, hij verdedigde ook vandaag weer ijzersterk, zodat de uiteindelijke puntendeling de juiste uitslag is.


