Peter van der Wijngaart grijpt koppositie bij vijftigplussers

Maandagmiddag 24 februari bonden zesentwintig vijftigplussers de strijd met elkaar aan. Peter van der Wijngaart werd na zijn winst de nieuwe koploper, zijn naaste belagers kwamen niet verder dan remise.

Partijverslagen

Met wit speelde Kees van der Dussen tegen Wim Ydo, na een d4 opening begon Kees met een aanval op de koningsvleugel van Wim en hield de koning in het centrum. Wim wist echter door te breken in het centrum en won de partij.

Peter Hekman speelde met zwart tegen Fred Post. Op de vijfde zet deed Peter zijn dame cadeau, na een spannend vervolg wist Fred op zet tweeënvijftig Peter mat te zetten.

Jeffy rechts wint van Joop

Joop de Feijter speelde met wit tegen Jeffry Huiberts. Jeffry bracht zijn dame te vroeg in het spel maar wist na een spannende partij uiteindelijk te winnen.

Met de zwarte stukken nam Bé Eshuis het op tegen Gert van ’t Zand. Gert wist met een aantal actieve paardzetten een aantal pionnen te veroveren. Dit was wat te veel voor de stelling van Bé die hierdoor ten onder ging.

Willem links tegen Peter

Peter Jonker speelde met wit tegen Willem de Wilde. In de opening ontwikkelden beide spelers zich goed. Door een te ambitieus voortzetting in het middenspel verloor Peter een toren waarvoor hij een loper terugkreeg. Het leverde Peter wel meer bewegingsvrijheid op. Na afruil van stukken hield Peter twee lopers en een toren over en Willem had twee torens en een loper tot zijn beschikking. Peter wist zijn lopers zodanig actief te positioneren er druk kon worden gezet op de stelling van Willem. Er werd een poging gedaan om de toren van Willem in te sluiten. Met nauwkeurig spel wist Willem het gevaar te pareren. De stelling was inmiddels zodanig dat er voor beide spelers weinig mogelijkheden meer waren. Voor beide ervaren spelers het signaal om remise overeen te komen.

Jelle links tegen Martin

Met de zwarte stukken speelde Jelle Bottema tegen Martin van den Eijk. Na een rustige opening met e4 gevolgd door c6 werden de pionnen op de damevleugel door beide spelers naar voren gezet. Het gevolg was dat de stelling dicht werd geschoven. De stukken van Jelle stonden passief zodat Martin de kans zag met een mooi stukoffer de koningstelling van Jelle open te breken. Dit leverde Martin een toren en enkele pionnen op. Jelle maakte de balans op en feliciteerde Martin met zijn overwinning.

Alex de Roovere met wit tegen Herman van Scherrenburg. Beide schakers speelden het spel zeer nauwkeurig. Het werd daardoor een gelijk opgaande partij. De balans bleef totdat beide spelers met vijf minuten op de klok besloten remise overeen te komen.

Fedde Kingma nam het met wit op tegen Peter van der Wijngaart. Beide spelers hebben de afgelopen weken menige titelkandidaat verslagen. Een match die in het teken stond van de strijd om de toppositie. Er werd door beide spelers zorgvuldig gespeeld. Nadat de paarden van het bord verdwenen ontstond er een gelijkwaardige stelling.  Peter wist toch op creatieve wijze druk te zetten op de stelling van Fedde. Fedde verdedigde zich bekwaam maar verspilde daarbij veel tijd. In een lastige stelling waarin Fedde werd geconfronteerd met meerdere dreigingen en nog maar zeven seconden op de klok wist Fedde niet de juiste voortzetting te vinden. Fedde gaf op en feliciteerde Peter met zijn overwinning.

Arno tegen Hans rechts

Met wit speelde Hans Gillet tegen Arno Braam. In de opening werd  Arno gedwongen een aantal keren hetzelfde stuk te verzetten om verlies te voorkomen. Hierdoor kreeg Hans een positioneel voordeel. In de analyse gaf Arno aan dat hij zijn Russische opening niet nauwkeurig genoeg had gespeeld dus nog wat huiswerk te doen heeft. Arno kwam steeds meer onder druk te staan en had weinig ruimte in zijn stelling. De lopers van Hans stonden uitstekend gepositioneerd en de aanval op de koningsvleugel werd geopend. Dit leverde Hans een pion op. Arno verdedigde echter bekwaam en wist stand te houden. Voor Hans het signaal om met een half punt tevreden te zijn en remise aan te bieden. Dit werd door Arno geaccepteerd.

Kees van de Voort speelde met wit tegen Klaas van der Wal in een het van begin af een spannende partij. Klaas de laatste weken in uitstekende vorm zag kansen en offerde een paard voor twee pionnen. Kees van der Voort moest er even goed voor gaan zitten. In een complexe stelling wist hij twee pionnen terug te winnen en de aanval van Klaas af te slaan. Klaas zag zijn kansen op een overwinning in rook op gaan. En feliciteerde Kees met zijn verdiende overwinning.

Egbert links tegen Johan

Met wit nam Johan de Lange het tegen Egbert Aalbers op. Zij speelden de Siciliaanse opening e4, c5 gevolgd door paard f3 en d6. Beide spelers kennen elkaar goed en hebben al menig partijtje in het Siciliaans tegen elkaar gespeeld. Op de negende zet week Johan af van de voor hem gangbare aanvalspatronen en dwong Egbert met loper h6 te rokeren. Er ontwikkelde zich een spannend middenspel waarin beide spelers kansrijk waren om een aanval te plaatsen. Deze werden echter bekwaam afgeweerd en omgezet in tegenaanvallen. Met nog een minuut op de klok in een gelijkwaardige stelling besloten beide spelers tot een remise.

Overige uitslagen:

Ali Amani – Remy Mouthaan 1-0

In remise eindigde Jan Hartsuiker – Hans de Groot.

 

 

Reacties zijn gesloten.