Op dinsdag 23 februari werd naast de twee en twintigste ronde van de interne competitie ook nog een bekerwedstrijd in de kwartfinale van de beker gespeeld.
BEKER
Pim Eimers en Alfred Gaasbeek mochten gaan strijden voor de vierde plek in de halve finale.

Na twee boeiende partijen gaat Alfred na een zwaar bevochten zege van 1,5-0,5 verdiend door naar de halve finale. Eerder plaatsten Nestor Shirokov, Martijn Bakker en Tim Evendijk zich voor de halve finale van de beker waarvoor op 3 maart de loting zal worden verricht.
Verslag bekerwedstrijd Pim Eimers – Alfred Gaasbeek:
De eerste partij begon met een Siciliaanse opening. In de opening ging het mis voor Pim met wit: door een onnauwkeurigheid kwam hij twee stukken achter te staan in ruil voor slechts twee pionnetjes. Dat leek een snelle overwinning voor zwart, maar zo eenvoudig bleek het niet. Wit streed door en bleef voortdurend druk uitoefenen met zijn actieve dame en wist langzaam maar zeker meer ruimte te veroveren. Met beide spelers onder de minuut op de klok en een witte pion die op promoveren stond, bood Alfred remise aan na een zetherhaling. Het was een spannende en intensieve strijd die het uiterste vergde van beide spelers (0,5-0,5).
Ook de tweede partij zat vol vuurwerk. Alfred koos met wit direct voor de aanval op de zwarte stelling. Pim verdedigde zich nauwkeurig en wist tegelijkertijd tegenspel te creëren. Gaandeweg begon de stelling er steeds gunstiger uit te zien voor zwart. In de overtuiging dat hij beter stond, bedacht Pim een combinatie waarmee hij de dame zou winnen in ruil voor zijn toren. Onder tijdsdruk offerde hij zijn loper, maar door de tikkende klok zag hij over het hoofd dat zijn toren ongedekt zou komen te staan waardoor de aanval compleet verliezend zou zijn. De loper ging daardoor feitelijk gratis verloren. Vanaf dat moment stortte de zwarte stelling in en kon Alfred de partij overtuigend en zorgvuldig afmaken.
JONGELINGEN
De jongelingen waren op 24 februari weer meer dan uitstekend op dreef. De uitdrukking “Wie de jeugd heeft de toekomst” is zeker bij De Cirkel van toepassing.
Kaithlyn Liew versloeg de gerenommeerde Anton Spronk.
Kai Waninge versloeg met zwart Fedde Kingma.
Joas Achterstraat won overtuigend van Roelof van der Meer.

Jonathan Karels was met zwart te sterk voor Albert Bootsman.

Bram Feenstra wist Marcel Bourgeois op remise te houden.

INTERNE COMPETITIE
Ruben de Vries won met zwart van Tom Pronk en verhoogde hierdoor de druk op koploper Marnix Lukasse.
Henri van Kruistum won met zwart van Carel de Vries en stijgt hierdoor van de tiende naar de zesde plaats.
Mark Bakker verstevigde zijn positie in de top tien door, eveneens met zwart, Willem de Wilde aan zijn zegekar te binden.

In de onderste regionen wist Tom Smit, ook met zwart, af te rekenen met zijn angstgegner Ben Verduyn.
Enkele verslagen:
De clash tussen de twee (schaak)vrienden Tim Evendijk en Marnix Lukasse stond op het programma. Uiteraard was er tussen de twee matadors een voorbeschouwing. Tim stond uiteindelijk voor de eerste verrassing. Gezien Marnix een ster is in openingen, wilde Tim voorkomen om een fout te maken. Dit kostte hem meer dan een half uur, ondanks het tijdverlies was Tim tevreden met het verloop van de partij. Om het tijdsverschil te verkleinen bood Tim remise aan, Marnix nam na een half uurtje denken het aanbod aan. Door de puntendeling blijft het bovenin spannend.

De partij tussen de met wit spelende Fedde Kingma en Kai Waninge had de Engelse opening. Het werd een spannende partij. Na een grote afruil kwam Kai een pion voor. Toch leek de partij uit te monden in remise totdat Fedde de klok vergat en door de tijd ging.

Kees van der Dussen met wit en Leo Lukasse speelden de Londense opening. Kees opent met d4, d5, Lf4. De partij ontwikkelde evenwichtig. Kees viel aan op de koningsvleugel met pion die tot g6 kwam. Leo viel aan op de damevleugel met open c-lijn. Leo kwam met twee torens op de derde rij, terwijl de druk op h6 hoog was. Welke aanval was gevaarlijker? Op dat moment deed Kees zijn loper in de aanbieding en was het onverwachts afgelopen.

Uitslagen:
Tom Pronk – Ruben de Vries 0 – 1, Willem de Wilde – Mark Bakker 0 – 1, Carel de Vries – Hemri van Kruistum 0 – 1, Albert Bootsman – Jonathan Karels 0 – 1, Joas Achterstraat – Roelof van der Meer 1 – 0, Anne Postma – Jan Hartsuiker 0 – 1, Ben Verduyn – Tom Smit 0 – 1, Kees van der Dussen – Leo Lukasse 0 – 1, Kaithlyn Liew – Anton Spronk 1 – 0, Robert Degenhart – Stijn Kappert 0 – 1 en Fedde Kingma – Kai Waninge 0 – 1.
In remise eindigden:
Tim Evendijk – Marnix Lukasse, Marcel Bourgeois – Bram Feenstra, Egbert Aalbers – Mathijs van Dijk, Dick Wenning – Harold Boom en Gert Groeneveld – Martin van den Eijk.

