Op dinsdag 2 februari werd de negentiende ronde van de interne competitie gespeeld.
Koploper Marnix Lukasse mocht het opnemen tegen de op vierde plaats staande Tom Pronk. De naaste achtervolgers van Marnix, Tim Evendijk en Ruben de Vries mochten onderling uitmaken wie de druk op de koploper zou kunnen verhogen. Ze hoopten dat Marnix en Tom de punten zouden delen en ze werden daarin niet teleurgesteld.

Nu was het afwachten wie als winnaar uit de tweestrijd Tim en Ruben te voren zou komen. Het werd uiteindelijk een puntendeling, zie partijverslag. Een uitslag die Marnix niet erg zal hebben gevonden.
Mark Bakker wist Marcel Bourgeois aan zijn zegekar te binden en stijgt hierdoor van de achtste naar de zesde plaats. Willem de Wilde stijgt van negen naar zeven, na een knappe winst op Alfred Gaasbeek. Carel de Vries is terug te vinden in de top tien, na een mooie winst op Anne Postma, Carel staat nu achtste.
De jongelingen Jonathan Karels en Kaithlyn Liew wonnen hun partij, zij stuurden respectievelijk Roelof van der Meer en Kees Jonker met lege handen huiswaarts.
Enkele verslagen:
De schaakmaatjes Tim Evendijk en Ruben de Vries mochten strijden om de tweede plaats. In een Kings Indian Defence wist Tim met wit een pionnetje te winnen. Helaas was dit voordeel van korte duur doordat Ruben met zwart veel druk uitoefende op f2. Ruben bood remise aan, maar Tim speelde nog even door. De tijd was niet in het voordeel van Tim en nadat de stelling bedaarde kwamen de heren toch remise overeen.

Marcel Bourgeois en Mark Bakker mochten initieel niet tegen elkaar, maar door een paar zieken mochten ze toch de degens kruisen. In een voor Mark bekende opening won Mark met zwart een pion, maar hij stond wel erg passief. Ondanks druk van Marcel kon Mark zijn stukken zo positioneren dat hij een succesvolle aanval op een zwakke pion van Marcel kon doen, waarna de stelling van Marcel instortte. Marcel zag in dat verder spelen zin had en gaf zich gewonnen.

De partij tussen de met wit spelende Kaithlyn Liew en Kees Jonker kende een Italiaanse opening. Kees verloor al in de opening een loper. Wit werd steeds dreigender met een open lijn voor de toren, Kees verdedigde zich goed en wist aanvankelijk de dreigingen te pareren. Op het moment dat Kees ook nog een paard verloor kon Kaithlyn de aanval verder uitbouwen. In het eindspel was promotie van pion van wit heel dichtbij en gaf zwart de partij op. Een dreigende pat werd door Kaithlyn tijdig opgemerkt.

Uitslagen:
Marcel Bourgeois – Mark Bakker 0 – 1, Alfred Gaasbeek – Willem de Wilde 0 – 1, Carel de Vries – Anne Postma 1 – 0, Mathijs van Dijk – Albert Bootsman 1 – 0, Jonathan Karels – Roelof van der Meer 1 – 0, Egbert Aalbers – Dick Wenning 1 – 0, Jan Hartsuiker – Ali Amani 1 – 0, Robert Degenhart – Hans de Groot 0 – 1, Kaithlyn Liew – Kees Jonker 1 – 0, Eip Janssen – Fedde Kingma 1 – 0, Tom Smit – Stijn Kappert 1 – 0 en Kai Waninge – Anton Spronk 0 – 1.
In remise eindigden:
Marnix Lukasse – Tom Pronk, Tim Evendijk – Ruben de Vries, Ben Verduyn – Pim Eimers en Martin van den Eijk – Kees van der Dussen.


